Reprezentant Polski

w Biegach Ultra

 I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done !!!

 

Sziols sport glasses

 

Miło mi poinformować, że od połowy czerwca rozpoczynam współpracę z firmą Sziols, producentem profesjonalnych okularów dla sportowców i dzieci. Pierwszy raz o tych okularach usłyszałem w lutym. To właśnie na półmaratonie we Freiburgu miałem okazję sprawdzić je w czasie rozgrzewki i startu. Sprawdziły się bardzo dobrze, a co najważniejsze przypadły mi do gustu od pierwszych minut biegu. Postanowiłem dowiedzieć się więcej o okularach tej firmy. 

 

Po rozmowach z firmą udało się pozyskać okulary. Przesyłka już dotarła, dlatego już na dniach będę miał okazję zabrać je na pierwsze testy. Model, w którym będę biegał dodatkowo wyposażony jest we wkładkę korekcyjną. Oznacza to, że będę mógł bez obaw biegać, a co najważniejsze będę już wszystko widział dokładnie. 

 

Foto: w czasie testów we Freiburgu (zdj. Hubert Dakov)

 

Marka okularów sportowych SZIOLS istnieje na rynku od 1999 roku pod skrzydłami firmy Optic Fashion GmbH z Monachium. Od początku powstania firmy jej profil działalności skoncentrowany był na opatentowanym systemie SZIOLS X-Kross z jedną oprawką i wielofunkcyjnymi filtrami optycznymi do wyboru, różnymi w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej. Zyskujący na popularności trend dbania o dobrą kondycję, zdrowie i fit lifestyle zwiększył grono odbiorców wysokiej jakości okularów sportowych. Motorem napędowym tej zmiany był brak odpowiedniego produktu na rynku okularów, które zapewniały by perfekcyjne dopasowanie, odpowiednią wentylację oraz umożliwiały montaż wkładki korekcyjnej w przypadku wady wzroku. Te warunki spełniają okulary SZIOLS X-Kross, które w swoim zamyśle są odpowiedzią na wysokie potrzeby sportowców i ludzi żyjących aktywnie. Technologia SZIOLS X-Kross wykorzystuje doświadczenia z przemysłu, rozwiązania stosowane w aerodynamice, medycynie sportowej, optometrii, nowoczesne technologie z branży motoryzacyjnej, co w połączeniu doświadczeń i rozwiązań stanowiło wyjątkowo udaną bazę systemu SZIOLS X-Kross.

 

Foto: okulary X-Kross (konstrukcja)

 

Foto: zestaw po rozpakowaniu, carbon/orange (zdj. Beata Bedkowska)

 

SZIOLS X-Kross to niezawodny system profesjonalnych okularów sportowych obejmujący jedne oprawki i szeroki wybór filtrów. Zaprojektowany, aby spełniać oczekiwania sportowców, nadaje się do każdej dyscypliny sportu.

 

Vide: prezentacja okularów X-Kross

 

Unikalny design opraw SZIOLS X-Kross, gwarantujący ergonomiczne przyleganie, pozwala na stabilne dopasowanie opraw przez co odpowiada na jedno z najważniejszych oczekiwań biegaczy, czyli bezpieczne dopasowanie. Lekka jak piórko konstrukcja opraw, uwalnia od bolesnych odcisków, nie zsuwa się i nie drga, gdy użytkownik jest w ruchu. Co istotne, specjalnie zaprojektowany system ACM rozwiązuje problem parujących szkieł w czasie wykonywania aktywności fizycznej.

 

Foto: system wentylacji filktra (czerwone punkty)

 

Foto: okulary już zapakowane, mogę zabierać ze sobą wszędzie (zdj. Beata Bedkowska)

 

 

 

29 czerwca 2017

Partnerzy