Reprezentant Polski

w Biegach Ultra

 I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done !!!

 

Logo JB i nowa szata strony

Kontrastowo, a tak na prawdę Tomek Skorupa zaprojektował dla mnie logo. Tomek to super projektant a jednocześnie super biegacz. Nasza znajomość rozpoczęła się kiedy razem pracowaliśmy nad logo dla Poland Spartathlon Team. To był dla mnie super okres bo bardzo dużo się nauczyłem. Zmieniło się całkowicie moje spojrzenie na proces tworzenia dzieła artystycznego. Prace jakie wychodzą z pod ręki Tomka to według mnie prawdziwe dzieła sztuki. Bardzo jestem ciekawy jakie były reakcje Tomka jak przekazywałem mu moje opinie i sugestie co do pierwszych projektów. Teraz z perspektywy czasu i nabytej wiedzy widze jakie miałem braki a może lepiej napisać brak jakiego kolwiek pojęcia o dizajnie.

Przejdźmy jednak do samej pracy nad logo. Po dość intensywnych pracach przy logo Spartathlonu nauczyłem się jednej najważniejszej zasady, zaufaj Tomkowi to profesjonalista. Już od dłuższego czasu myślałem od strony internetowej, dlatego własne logo uzupełniło by lukę na niej. Chciałem coś prostego a jednocześnie oryginalnego i nawiązującego do bieganie. Tak powstała moja autorska propozycja logo (zdjęcie poniżej).  

 

Foto: mój własny projekt

 

Jak sami widzicie nie powala na kolana. Postanowiłem jednak przesłać to do Tomka, który szybko zabrał się do pracy. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Powstało kilka projektów, które od samego początku wyglądały bardzo ciekawie. Od pierwszego momentu pojawił się motyw „pocisku”, który miał nawiązywać do mojego „szybkiego” biegania. Początkowo widziałem to dość sceptycznie ale z czasem zacząłem przekonywać się do tej koncepcji.

 

Foto: pierwsze szkice Tomka (pocisk na samym dole)

 

Foto: motyw pocisku i coraz to nowe pomysły

 

Na pewien czas zawiesiliśmy prace nad logo aby nabrać troszkę dystansu. Dodatkowo Tomek intensywnie trenował do setki w Kaliszu, dlatego nie poganiałem go. Najważniejsze aby powstał jak najlepszy projekt, a czas realizacji nie był taki krytyczny. Sam dużo trenowałem i to był dobry czas aby nabrać troszkę dystansu.

 

Foto: kolejne szkice

 

Kiedy wydawało mi się, że jesteśmy już na ostatniej prostej Tomek zakomunikował, że pomimo fajnej koncepcji logo w realizacji jest mało czytelne. Zbyt drobne detale nie pozwalają na uzyskanie odpowiedniego efektu. Bardzo dobrze widać to na lewej kartce zdjęcia powyżej. Dlatego szybko dostałem nowy projekt (zdjęcie poniżej). Muszę przyznać, że nowy pomysł nie podobał mi się za bardzo. Przywiązałem się już do tego pocisku, a na dodatek zacząłem biegać szybciej, dlatego ten poprzedni motyw pasował mi bardziej. Te wszystkie brzuszki jakoś do mnie nie przemawiały i odniosłem wrażenie, że „J” jakoś się rozmyło w tym projekcie.

 

Foto: nowy projekt

 

Moje treningi znacząco się zmniejszyły dlatego postanowiłem sam pobawić się w grafika, dizajnera. Oczywiście nie myślałem o kreowaniu czegoś nowego tylko zacząłem modyfikować pocisk Tomka. Z mojej perspektywy efekt był dość ciekawy ale brakowało czegoś w wykonaniu. Brakowało tego ostatniego dotknięcia artysty.

 

Foto: moje modyfikacje pocisku

 

Postanowiłem jeszcze raz wysłać mój „pocisk” do Tomka i podpytać czy da się coś z tego zrobić. Chyba podziałało i przekazałem moje preferencje dobrze bo po paru dniach dostałem „nowe” logo. Bardzo mi się spodobało i szybko przesłałem je Beatce aby się podzielić nowym dziełem i podpytać o opnie. Jak to powiedział moja żonka: „takie nowe i świeże, podoba mi się”. Tomek dodatkowo powiedział, że sama czcionka jest typowo sporotwa a logotyp troszkę nawiązuje do ASICS-a. Nie trzeba było mnie długo przekonywać. Od teraz mam swoje własne logo.

 

Foto: ostateczna wersja logo

 

Jeśli potrzebujecie pomocy w szeroko pojętym dizajnie zapraszam do współpracy z Tomkiem. To prawdziwy pasjonat a co najważniejsze profesjonalista. Więcej info na stronie www.kontrastowo.pl

 

Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z nową szatą strony.

29 listopada 2016

Partnerzy